Katarzyna Zalewska

radca prawny

Jestem radcą prawnym i prowadzę kancelarię w Białymstoku. Na co dzień zajmuję się pomocą prawną gabinetom lekarskim, nie tylko w Białymstoku, ale również w całej Polsce. Pomagam gabinetom lekarskim w taki sposób, aby mogły skupić się wyłącznie na leczeniu pacjentów.
[Więcej >>>]

Otwórz swój gabinet

Umowa zlecenia w gabinecie lekarskim

Katarzyna Zalewska24 stycznia 2022Komentarze (0)

W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy na temat zatrudnienia personelu w gabinecie lekarskim. Dziś czas zastanowić się czy umowa zlecenia w gabinecie lekarskim to dobre rozwiązanie.

Umowa zlecenia obecnie często jest zamiennikiem umowy o pracę. Dlaczego wydaje się być bardziej korzystna od umowy o pracę? Powodów jest kilka: mniejszy formalizm czy łatwość wypowiadania takiej umowy. Powstaje pytanie czy taka umowa można stosować do współpracowników w gabinecie lekarskim.

Umowa zlecenia powszechnie jest określana jako umowa starannego działania (koresponduje to z charakterem pracy lekarza). Na jej podstawie biorący zlecenie (Twój współpracownik) zobowiązuje się do wykonywania konkretnych czynności.

W umowie zlecenia należy określić co dana osoba ma wykonywać, w jakich godzinach czy też dniach. Reguluje także jakie wynagrodzenie przysługuje za wykonanie tej umowy.

Jak zalozyc gabinet lekarski

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to taka umowa o pracę w wersji light.

Nie do końca tak jest.

Najważniejszym moim zdaniem, aspektem umowy zlecenia jest to, że strony mają bardzo dużą możliwość kształtowania okresu współpracy i warunków jej zakończenia. Nie ma ograniczeń w ilości zawieranych umów zlecenia, jak też okresu ich trwania.

Czy umowa zlecenia w gabinecie lekarskim to dobre rozwiązanie?

Myślę, że jeżeli potrzebujesz współpracownika w mniejszym wymiarze czasu np. 2-3 razy w miesiącu to jest dobry pomysł. Podobnie, gdy przyjmować pacjentów ma specjalista z danej dziedziny, którego codzienna obecność w gabinecie nie jest wymagana.

Jakie są Wasze doświadczenia z umowami zlecenia w gabinecie lekarskim? Czy zawieracie takie umowy lub mieliście na ich gruncie problemy?

Opiszcie to w komentarzach.

*****

Zatrudnianie personelu w gabinecie lekarskim

Jakiś czas temu zwracałam Wam uwagę na to z jakimi ograniczeniami w korzystaniu z pomocy współpracowników możecie się spotkać prowadząc indywidualną praktykę lekarską.

W tym wpisie przybliżę Wam z czym wiąże się zatrudnianie personelu w gabinecie lekarskim. Będzie to przydatne, gdy prowadzony przez Ciebie gabinet prężnie się rozwija, a Ty potrzebujesz personelu.

W tym wpisie skupię się na przedstawieniu zasad zatrudniania personelu w oparciu o kodeks pracy. Już w przyszły poniedziałek opiszę zasady współpracy na gruncie umowy zlecenia… [Czytaj dalej]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: