Katarzyna Zalewska

radca prawny

Jestem radcą prawnym i prowadzę kancelarię w Białymstoku. Na co dzień zajmuję się pomocą prawną gabinetom lekarskim, nie tylko w Białymstoku, ale również w całej Polsce. Pomagam gabinetom lekarskim w taki sposób, aby mogły skupić się wyłącznie na leczeniu pacjentów.
[Więcej >>>]

Otwórz swój gabinet

Ubezpieczenie wyposażenia gabinetu lekarskiego

Katarzyna Zalewska21 listopada 2021Komentarze (0)

Jakiś czas temu pisałam o ubezpieczeniu OC w gabinecie lekarskim. Ubezpieczenie wyposażenia gabinetu lekarskiego – to właśnie ten temat chcę dziś poruszyć. Czy ktoś z Was zastanawiał się nad takim ubezpieczeniem?

Otwierając i wyposażając gabinet lekarski ponosisz spore wydatki w tej mierze. Nikt nie zakłada czarnego scenariusza, ale warto wiedzieć, że ubezpieczenie wyposażenia gabinetu lekarskiego po prostu może się przydać.

Co może objąć ubezpieczenie wyposażenia gabinetu lekarskiego?

Pierwszą rzeczą, którą możesz ubezpieczyć jest przede wszystkim lokal, w którym mieści się gabinet, zwłaszcza jeśli stanowi Twoją własność. Przed jakimi ryzykami może się ubezpieczyć? Na pewno ważne jest ubezpieczenie od pożaru, zalania czy też innych szkód wywołanych np. przez siły natury.

ubezpieczenie-wyposazenia-gabinetu-lekarskiegoNastępnie, ubezpieczeniem możesz objąć wyposażenie gabinetu lekarskiego. I nie mam tu na myśli mebli znajdujących się w gabinecie. Ale przede wszystkim sprzęt medyczny, sprzęt elektroniczny, który w dzisiejszym funkcjonowaniu gabinetu jest niezbędny.

Pomyśl – w Twoim gabinecie znajduje się drogie i potrzebne w diagnostyce czy leczeniu pacjentów urządzenie i nagle dochodzi do awarii. Takie ubezpieczenie mogłoby ułatwić jego naprawę. Wspominając o sprzęcie elektronicznym może także dojść do jego kradzieży – nad tym także warto się zastanowić.

Możesz także przemyśleć ubezpieczenie mienia, które należy do Twoich współpracowników lub pacjentów. Prowadząc gabinet lekarski, w którym zajmujesz się wieloma pacjentami może czasem dojść np. do kradzieży czegoś, co pacjent zostawił w płaszczu. Zamiast pokrywać takie koszty z własnej kieszeni, aby uniknąć negatywnych opinii możesz zabezpieczyć się w ten sposób.

Możecie powiedzieć – no dobrze opowiadasz o możliwościach jakie daje ubezpieczenie wyposażenia gabinetu lekarskiego, ale czy wystarczy gdy zgłoszą się do towarzystwa ubezpieczeniowego i powiem, że chcę zawrzeć taką umowę ubezpieczenia. Już odpowiadam.

Musisz dysponować informacjami ile jest warte wyposażenie Twojego gabinetu lekarskiego. Będzie to pomocne w ustaleniu sumy gwarancyjnej, a co za tym idzie wysokości składki ubezpieczeniowej. Poza tym warto przemyśleć zakres ubezpieczenia, aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie w tej mierze.

Mimo, że ubezpieczenie wyposażenia gabinetu lekarskiego nie jest tak popularnym tematem, jak ubezpieczenie OC personelu w nim pracującemu warto się nad nimi zastanowić. Mówią przecież, że przezorny zawsze ubezpieczony😊

Jeśli chcecie się podzielić swoimi refleksjami na temat ubezpieczenia wyposażenia gabinetu lekarskiego lub ubezpieczenia w ogóle, piszcie w komentarzach 🙂

*****

Czytaj także

https://prawowgabinecielekarskim.pl/marketing-gabinetu-lekarskiego/

https://prawowgabinecielekarskim.pl/formy-prowadzenia-gabinetu-lekarskiego/

https://prawowgabinecielekarskim.pl/ubezpieczenie-oc-w-gabinecie-lekarskim/

 

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: