Katarzyna Zalewska

radca prawny

Jestem radcą prawnym i prowadzę kancelarię w Białymstoku. Na co dzień zajmuję się pomocą prawną gabinetom lekarskim, nie tylko w Białymstoku, ale również w całej Polsce. Pomagam gabinetom lekarskim w taki sposób, aby mogły skupić się wyłącznie na leczeniu pacjentów.
[Więcej >>>]

Otwórz swój gabinet

Prawo w gabinecie lekarskim – o czym będzie mowa

Katarzyna Zalewska05 stycznia 2021Komentarze (0)

Prawo w gabinecie lekarskim – o czym będzie mowa. Nadszedł czas, aby w kilku zdaniach nakreślić czym będzie ten blog i o czym będzie Państwu opowiadał.

Czym będzie blog?

Mam nadzieję, że przede wszystkim będzie miejscem, w którym będą mogli Państwo znaleźć odpowiedź na nurtujące Was pytania.

Nie obiecuję, że znajdziecie Państwo odpowiedź na wszystkie pytania. Ale do odważnych i ambitnych świat należy, więc spróbujemy razem poszukać odpowiedzi na ważne kwestie 🙂

Czego będzie dotyczył blog?

Państwa gabinetów lekarskich. Tylko tyle i aż tyle. Działalność lecznicza jest bardzo ważna, gdyż praktycznie wszyscy się z nią stykamy.

Państwo jako lekarze ją prowadzący, pacjenci – korzystający z Waszej pomocy i my prawnicy – pomagający przebrnąć przez gąszcz przepisów. Dlatego ten blog będzie dla Państwa.

Prawo w gabinecie lekarskim – o czym będzie mowa

O praktycznie wszystkich aspektach prowadzenia gabinetu lekarskiego.

Począwszy od kroków towarzyszących założeniu gabinetu lekarskiego, lokalu, który będzie spełniał odpowiednie wymogi, organizację gabinetu, zatrudnianie współpracowników, zakupu niezbędnego sprzętu, teleporad, RODO czy prowadzenia dokumentacji medycznej.

Nie sposób także pominąć kwestii wyboru odpowiedniej formy prowadzenia gabinetu lekarskiego bądź w szerszym zakresie podmiotu leczniczego. Niezależnie od tego czy działasz samodzielnie czy planujesz prowadzić gabinet lekarski z innymi lekarzami ta wiedza po prostu Ci się przyda.

Porozmawiamy również o tym jak ważna w gabinecie lekarskim jest tajemnica lekarska, a także omówimy temat ubezpieczenia OC (zapewniam, że kilka ciekawych wątków się tam znajdzie).

Poruszymy też kwestię tego czy lekarz odpowiada za skutek, czyli wyleczenie pacjenta z choroby, czy też powinien leczyć go z należytą starannością i posiadaną wiedzą medyczną, gdyż nie gwarantuje on wyleczenia z choroby. Wiedza w tym zakresie teoretycznie jest powszechna, a praktycznie nadal budzi wiele wątpliwości. W tym kontekście porozmawiamy też o umowach z pacjentami.

Zatem, zaczynajmy 🙂

Czy można prowadzić gabinet lekarski nie będąc lekarzem?

Formy prowadzenia gabinetu lekarskiego

Marketing gabinetu lekarskiego

Rejestr Podmiotów wykonujących działalność leczniczą – dlaczego jest tak ważny

 

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

    Dodaj komentarz

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

    Następny wpis: