Katarzyna Zalewska

radca prawny

Jestem radcą prawnym i prowadzę kancelarię w Białymstoku. Na co dzień zajmuję się pomocą prawną gabinetom lekarskim, nie tylko w Białymstoku, ale również w całej Polsce. Pomagam gabinetom lekarskim w taki sposób, aby mogły skupić się wyłącznie na leczeniu pacjentów.
[Więcej >>>]

Otwórz swój gabinet

Niezbędne wyposażenie w gabinecie lekarskim

Katarzyna Zalewska09 lipca 2021Komentarze (0)

Wiadomo, że w gabinecie lekarskim najważniejszą postacią jest lekarz. Ale nawet lekarz potrzebuje narzędzi, aby móc postawić trafną diagnozę i pomóc pacjentowi. Jakie jest niezbędne wyposażenie w gabinecie lekarskim?

Warto podkreślić, że w zależności od specjalizacji gabinetu lekarskiego jego wyposażenie będzie różne (gabinet okulisty będzie inny niż gabinet laryngologa). Dlatego w niniejszym wpisie wymienię niezbędne wyposażenie w Twoim gabinecie lekarskim.

W tym zakresie będę posiłkować się wyposażeniem, które jest niezbędne z gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej.

Do niezbędnego sprzętu lekarza w gabinecie lekarskim można zaliczyć:

 1. aparat EKG,
 2. zestaw do udzielania pierwszej pomocy lekarskiej,
 3. pozostałe wyposażenie niezbędne do udzielania świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W jego skład wchodzi zestaw przeciwwstrząsowy, stół do badania niemowląt, waga medyczna dla niemowląt, waga medyczna ze wzrostomierzem, tablice do badania ostrości wzroku, sprzęt i pomoce do przeprowadzenia testów przesiewowych dzieci i młodzieży, podstawowy zestaw narzędzi chirurgicznych, zestaw do wykonywania zabiegów i opatrunków. Trzeba dodać aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych. Warto pamiętać jeszcze o glukometrze, otoskopie, lodówce, kozetce lekarskiej, stoliku zabiegowym, szafce do przechowywania leków, wyrobów medycznych i środków pomocnych oraz telefonie.

Mam nadzieję, że ta krótka lista niezbędnego wyposażenia gabinetu lekarskiego będzie dla Ciebie pomocna.

A jakie macie przemyślenia na temat tego jakie jest niezbędne wyposażenie w gabinecie lekarskim – podzielcie się swoimi spostrzeżeniami 🙂

***

Na koniec zapraszam Was do zapoznania się z wpisami:

Photo by National Cancer Institute on Unsplash

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Zalewska w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: